Mieli lietuvių kalbos draugai,

norime Jus pakviesti į balandžio 8 dieną, penktadienį, LR Seime vyksiančią konferenciją, skirtą lietuvių kalbos ateities klausimams: „Ar kalbės robotai lietuviškai? Lietuvių kalbos tyrimai valstybėje“.

Žinome, kad lietuvių kalbos išsaugojimas ir stiprinimas – strateginis Lietuvos valstybės uždavinys. Tačiau nepamirštame, kad sava kalba yra ir intymus asmeniškas reiškinys. Šioje konferencijoje ieškosime naujų formų diskutuoti apie lietuvių kalbą. Apie kalbą, kaip sudėtinę asmenybės dalį. Kodėl vieni nuo savos kalbos tolsta, o kiti vis atranda naujų kalbos galimybių? Ką kalba mums reiškia emociškai? Kokie kalbos tyrimai gali padėti suvokti kalbą geriau? Tai tik keli atviri klausimai, į kuriuos ieškosime atsakymų.

Konferencijoje dalyvaus aktorius Vytautas Rumšas, slemo atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, Lietuvių kalbos instituto direktorė, profesorė Jolanta Zabarskaitė, „Robotikos akademijos“ įkūrėjas Artūras Gaulia, žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, filologas ir teologas švedas Jonas Ohmanas, Geolingvistikos centro vadovė profesorė Danguolė Mikulėnienė, Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja Rita Miliūnaitė, sanskritologas, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro indologijos studijų lektorius Vytis Vidūnas, lietuviškai tekstus kurianti grupė „Gytis Ambrazevičius ir grupė“, LR Seimo nariai bei kiti svečiai. Konferenciją ves žurnalistas Marijus Gailius.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA BŪTINA. Būsime dėkingi, jei apie savo dalyvavimą informuosite ir dėl leidimų į Seimą registruositės šiuo elektroniniu adresu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, organizaciją ar instituciją, kuriai atstovaujate, ir kontaktinius duomenis. Elektroninė registracija vyks iki balandžio 5 d. 17 val. Renginio dieną turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Patekti į konferencijų salę galėsite pro Seimo I-uosius, II-uosius ir III-iuosius rūmus. Nekantriai laukiame!

Kas: konferencija „Ar kalbės robotai lietuviškai? Lietuvių kalbos tyrimai valstybėje“.

Kada: balandžio 8 diena, penktadienis.

Pradžia: 10 val. Numatoma konferencijos pabaiga – 16.00 val.

Kur: Lietuvos Respublikos Seime, III rūmuose, II aukšte esančioje konferencijų salėje.

Konferencijos iniciatoriai: Lietuvių kalbos institutas, Seimo narys Kęstutis Daukšys.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis