Mokyklų komandoms siūlome seminarą - ekskursiją Kėdainiuose. Tema „Daugiakultūris Kėdainių paveldas ir istorinio mąstymo ugdymas netradicinėse aplinkose“

Kodėl pasirinkome būtent Kėdainius?

Kėdainių  miestas išsiskiria savo daugiakultūre ir daugiakonfesine praeitimi. Jame gyveno 6 tautų gyventojai: lietuviai, lenkai, rusai, škotai, vokiečiai ir žydai.  Mieste esantys įvairių tautų gyvenamieji namai, skirtingų  religijų konfesijų maldos namai yra reikšmingi istoriniu, urbanistiniu, architektūriniu bei meniniu aspektu. Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbu mokiniams suteikti  žinių apie skirtingas religijas, jų maldos namų panašumus ir skirtumus, pateikti taikaus įvairių tautų sugyvenimo pavyzdžių. Ir tai geriausia padaryti betarpiškai mokomosios ekskursijos metu, remiantis gyvenamosios vietos pavyzdžiais.

 Siūloma mokymosi programa skirta:

  • mokytojų bendrakultūrinės kompetencijos plėtotei,
  • savo krašto geresniam pažinimui,
  • didaktinių kompetencijų, siekiant ugdymo proceso kokybės, plėtojimui (pateiktas užduotis galėsite panaudoti mokymosi kitokiose erdvėse organizavimui)

Seminaro - ekskursijos programa:

Daugiakultūris ir daugiakonfesinis Kėdainių miestas - ekskursija po senamiestį: aplankysime vokiečių kvartale esančią  evangelikų liuteronų bažnyčią su XVII a. freskomis, susipažinsime su rusų istorija mieste ir aplankysime stačiatikių Viešpaties Atsimainymo cerkvę, apžiūrėsime XVII amžiaus pradžios medinę katalikų Šv. Juozapo bažnyčią, pasigrožėsime didžiausia Lietuvoje evangelikų reformatų bažnyčia ir aplankysime joje įrengtą  kunigaikščių Radvilų mauzoliejų,  su škotų istorija mieste susipažinsime aplankę  Arnetų namą – tradicinių amatų centrą, nuvyksime į miesto parką, kuriame apžiūrėsime minaretą, o pabaiga ir apibendrinimas vyks buvusioje judėjų sinagogoje – Daugiakultūriame centre. Seminaro trukmė -  (6 akad.val.). Seminaro metu dalyviai gaus paruoštų užduočių, kurias vėliau galės naudoti ir pamokose (ne tik su Kėdainiais susijusiose temose).

Kedainiu_lektore.jpeg

 Seminaro-ekskursijos vadovė: Audronė Pečiulytė – Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė, Šėtos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė. Nuo 1996 metų dirba  muziejinės edukacijos srityje, daugelį metų buvo Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos valdybos narė, stažavosi užsienio muziejuose, kuria ir vykdo įvairius edukacinius projektus. Yra leidinio „Muziejų edukacinės programos suaugusiesiems“ bendraautorė,  antros kategorijos gidė.
Daugiau informacijos suteiks mokymų vadovė Daiva Stasiulionienė tel. (8 5) 212 71 83, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis