„Vaikų knygų sala“

Virtualus festivalis. Jau gruodžio 5-13 d. Registruokis, dalyvauk!

„Renkuosi mokyti!“

Prisijunk prie mūsų bendruomenės. Užpildyk kandidato anketą iki gruodžio 13 d.

Naratyvinio konsultavimo pedagoginiai įrankiai padedantys kurti sveikus santykius ir spręsti elgesio, emocijų ir mokymosi sunkumus 

Pastaraisiais metais dažniau stebime nutrūkusius santykius tarp mokyklos, vaiko ir šeimos. Apie santykių nebuvimą liudija skirtingos suinteresuotos šalys, o tai lemia pažeidžiamumą mokymosi kontekste.

Vis didėja ikimokyklinio, pradinio ir vidurinio ugdymo mokyklose esančių mokinių skaičius, kurie teigia, kad būdami mokykloje patiria skirtingų priežasčių nulemtą bei skirtingomis formomis išreikštą diskomfortą. To pasekoje daugeliu atveju daugelis patiria didelių sunkumų pamokų metu, bendrame mokyklos gyvenimo kontekste, o taip pat santykiuose su tėvais.

Naratyvinio konsultavimo idėjos siūlo naują požiūrį į sunkumus ir efektyvius būdus, kaip juos įveikti. SHELDON projektas yra intervencijos metodas, kuris dvejus metus buvo kuriamas profesionalų komandos bendradarbiaujančios ES Erasmus Plius projekte, ir kuriuo siekiama padėti mokytojams ir kitiems švietimo profesionalams darbe su mokiniais patiriančiais šiuos sunkumus.

Metodas grįstas naratyviniu konsultavimu, tačiau nesunkiai gali būti naudojamas ir mokytojų. Jis siūlo konkrečias ir nesudėtingas naudoti idėjas, kaip susidoroti su „eksternalizuotais“ ir „internacionalizuotais“ mokinių įvardintais sunkumais, kuriuos šie patiria klasėje. Daugeliu atveju šie mokiniai yra pasimetę ir bendrame mokyklos kontekste.

Praktinio seminaro metu dalyviai bus supažindinti su pagrindinėmis naratyvinio konsultavimo idėjomis ir praktika, o taip pat išbandys konkrečius praktinius įrankius skirtus intervencijai ir bendradarbiavimui darbe su mokiniais. Praktiniai įrankiai buvo sukurti tarptautiniame Erasmus Plus KA2 projekte “SHELDON: Išmanus  mokymosi motyvacijos intervencijos modelis mokiniams, susiduriantiems su emocijų, elgesio ir mokymsi sunkumais”, www.sheldon-project.eu .

Seminarą veda Adam Charvatis, MSc, PhD yra mokymos psichologas ir naratyvines psichoterapijos ekspertas (Graikija). Jis taip pat yra Naratyvinės terapijos ir darbo bendruomenėse instituto Tesalonikuose (Graikija) direktorius ir mokslinis koordinatorius, naratyvinės terapijos referentas Graikijoje akredituotas magistro diplomu Melburno universite. Mokslininkas turi virš 20 metų psichologo darbo patirties valstybinėse ir privačiose mokyklose.

Data:    2019 10 23
Laikas: 13:00 – 17.30 val.
Vieta:  Mokyklų tobulinimo centras, (Vilniaus mokytojų namai, Mokymosi ir informacijos centre II a.) Vilniaus g. 39, Vilnius
Seminaro kalba: anglų (laisvas vertimas į lietuvių klb.)

Registruotis į renginį čia: https://forms.gle/QZMWdrxXYLYG2FGE6

Renginį administruoja VŠĮ Švietimo ir kultūros mobiliųjų technologijų institutas, www.imotec.lt, kontaktinis el. Paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Komentarų modulį sukurė CComment

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis