„Vaikų knygų sala“

Virtualus festivalis. Jau gruodžio 5-13 d. Registruokis, dalyvauk!

„Renkuosi mokyti!“

Prisijunk prie mūsų bendruomenės. Užpildyk kandidato anketą iki gruodžio 13 d.

Beveik prieš metus pakvietėme švietimo bendruomenę ir visus, kam rūpi vaikas ir mokykla, į konferenciją „Mokytojo (ne)standartas“. Šįkart 2019 m. lapkričio 14 d., 14.00-17.00 val., ir vėl kviečiame susitikti Vilniaus rotušėje ir pasikalbėti kiek plačiau – apie „Mokyklos (ne)standartą“.

2019 m. pirmosios 14 mokyklų baigė dalyvavimą išplėstame „Renkuosi mokyti!“ projekte, kurio metu visa mokyklos bendruomenė drauge su programos „Renkuosi mokyti!“ mokytoju įgyvendino pasirinktą pokyčio projektą. Pagrindinis konferencijos „Mokyklos (ne)standartas“ tikslas – pristatyti projekto rezultatus ir parodyti, kad Lietuvos mokyklos, jų bendruomenės gyvos. Kad sulaukusios tinkamo palaikymo ir pagalbos, jos gali susitelkti ir savo pajėgomis kurti teigiamus pokyčius bei matyti konkrečius, tyrimu ir duomenimis grįstus šių pokyčių rezultatus  mokyklos politikos, kultūros ir praktikos srityse.

Kviečiame į konferenciją mokyklų vadovus, mokytojus, švietimo politikos formuotojus ir įgyvendintojus bei visus, kam rūpi švietimas, susipažinti su projektu ir taikyti sėkmingiausius jo elementus savo veikloje ir sprendimuose.

REGISTRACIJA į konferenciją

PROGRAMA

13:30 – 14:00 Registracija, mokyklų pokyčių projektų stendų ekspozicija

14:00 – 14:30 Diskusija apie švietimą su „Renkuosi mokyti!“ programos alumnu Donatu Pusliu ir rašytoju, žurnalistu Ryčiu Zemkausku.

14:30 – 14:40 Kaip kurti pokyčius mokyklų bendruomenėse? Roberta Žižienė, „Renkuosi mokyti!“ programos vadovė.  Kaip buvo išplėstas „Renkuosi mokyti!“ programos modelis, įtraukiantis visą mokyklos bendruomenę, bei pamokos, išmoktos dirbant su besikeičiančiomis mokyklomis.

14:40 – 15:00 Keisdami keičiamės: vadovas, mokytojas mokykla! Doc. dr. Jūratė Valuckienė, projekto tyrėjų grupė, Šiaulių universitetas. Tyrėjų komandos net keturiuose skirtinguose mokyklų bendruomenių nuomonės tyrimuose surinkti įrodymai patvirtina, kad įtraukusis ugdymas, pastebint kiekvieno vaiko mokymosi poreikius ir ūgties galimybes – misija įmanoma, kai, pasiryžę kaitai, pirmiausiai keičiamės patys – vadovaujantys mokyklai ir vaikų mokymuisi.

15:00 – 15:20  Pokyčiai mokyklos politikoje. 

Auganti mokykla: nuo svajonių link kiekvieno sėkmės! Lina Viršilienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė. Mokykloje įgyvendinto pokyčio projekto „Reflektyvus mokymąsis mokinio sėkmei“ patirtis, kuri lygiagrečiai keitė mokytojų bendradarbiavimo kultūrą, mokinių mokymosi ir asmeninės pažangos fiksavimą bei visos mokyklos, kaip darniai besivystančios organizacijos, augimą.

15:20 – 15:40    Kavos pertrauka

15:40 – 16:00   Pokyčiai mokyklos kultūroje.

Iš pirmų lūpų: ko nori mokiniai? Rytas Sakas, moksleivis. Mokykla gali ir turėtų kreipti dėmesį į mokyklos kultūrą – stengtis, kad joje būtų gerai visiems. Tai pasiekti nėra sudėtinga, tačiau ko tiksliai reikia? Mokinys Rytas papasakos, kas geriau patiems mokiniams. 

16:00 – 16:20   Pokyčiai mokyklos praktikoje. 

Pokytis – pozityvi vertybė. Aldona Gailienė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja. Kodėl mokyklai reikėjo pokyčių ir kaip jie vyko. O svarbiausia, kad tebevyksta. Pranešimas apie mokyklos komandos formavimą, bendruomenės įtraukimą, veiklą, tyrimo rezultatus ir pastangas visa tai tęsti.

16:20 – 16:50    Diskusija „Pakeliui į mokyklą kiekvienam vaikui“. Dalyvauja: Lina Viršilienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė, Aldona Gailienė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja, Tomas Jankūnas, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius. Moderuoja dr. Eglė Pranckūnienė, Všį „Mokyklų tobulinimo centras“ ir programos „Renkuosi mokyti!“ steigėja.

16:50 – 17:00    Konferencijos apibendrinimas

REGISTRACIJA į konferenciją

Su visais pokyčių projektais ir jas įgyvendinusiomis mokyklomis galite susipažinti čia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Komentarų modulį sukurė CComment

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis