Mokyklų tobulinimo centras tęsia pažintį su inovatyviomis edukacinėmis programomis iš Izraelio. 2020 m. vasario 17 – 19 d.  RM 9 mokytojai ir jų pedagoginiai konsultantai mokėsi, kaip taikant naratyvinius metodus, padėti kiekvienam mokytojui ir jo mokiniams kurti ir išgyventi savo sėkmės istoriją.  

Mokytis mus padėjo viešnios iš Izraelio Dr. Sarit Barzilai ir Dr. Ronit Kuriel, sukūrusios programą „SEMEL – Stories leading to Success“.  Ši programa remiasi prielaida, kad kiekvienas žmogus turi unikalią gyvenimo istoriją, kurią galima papasakoti įvairiai. Istorijos pasakojimas, jos konstravimas bei prasmės suteikimas ir nulemia kaip žmogus gyvena savo gyvenimą.

Mokytojams, apmąstantiems ir kuriantiems savo gyvenimo istoriją, yra lengviau pamilti save ir kiekvieną mokinį , atrasti jame slypintį potencialą ir padėti patirti realią mokymosi sėkmę. Čia mokomasi „meilės kalbos“, padedančios atskirti žmogų nuo jo turimos problemos, jos nesureikšminti ir kartu ieškoti sprendimų, remiantis įsitikinimu, kad kiekvieną vaiką turi lydėti bent vienas suaugęs žmogus, besąlygiškai tikintis jo potencialu.

Programa sėkmingai veikia Izraelyje nuo 2004 m., jos metu mokinių rašomas dienoraštis yra įskaitomas kaip brandos egzamino dalis, kur mokiniai gali pademonstruoti savo gebėjimus reflektuoti ir kūrybiškai rašyti. Vienas iš naratyvinių metodų yra savo gyvenimo medžio piešimas, kuris padeda apmąstyti savo šaknis, turimus talentus, svajones, siekius, svarbiausius žmones, gyvenimo pasiekimus. Iš šių medžių susidarė gyvenimo medžių miškas, atspindintis MTC bendruomenės meilę, viltį ir tikėjimą kiekvieno vaiko kūrybinėmis galiomis.     

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 95% (2 vertinimai)

Komentarų modulį sukurė CComment

Prisijungimas

Prisijungę prie MTC svetainės Jūs galėsite peržiūrėti savo pasirinktus renginius, sąskaitas bei užsakymus.

Naujienlaiškių prenumerata

Paslaugų teikimo sąlygos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu mtc@mtc.lt
Aš sutinku su Paslaugų teikimo sąlygos ir Privatumo politika
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis
Projekto „Renkuosi mokyti!“ tel. +370 5  212 7173 El. paštas: info@renkuosimokyti.lt