Ši vasara, kaip ir visos ankstesnės bei visos būsimos vasaros, pralėkė labai greitai. Ruduo netruko įsibėgėti, o mes jau turime kuo nudžiuginti vaikus ir jų mokytojus šiais mokslo metais! Literatūrinė edukacija „Nepaprasta pamoka su knyga“ grįžta atsinaujinusi – temomis, autoriais ir patirtimi. Ačiū kelioms dešimtims praėjusiais mokslo metais apklausoje dalyvavusių mokytojų, kurie išsakė savo mintis ir pasiūlymus, kaip galėtume tobulėti!

Kviečiame Jus į literatūrinių edukacijų pristatymą tiesioginėje vaizdo konferencijoje.

45 minučių trukmės susitikime papasakosime, kokiomis priemonėmis supažindiname vaikus su literatūros kūriniais, įtrauktais į bendrojo ugdymo programą, kaip edukacijas savo kūrinių tematika veda vaikų rašytojai ir iliustruotojai, kokius dinamikos elementus integruojame į susitikimą ir kokius klausimus kūrėjams užduoda vaikai. Šis pristatymas gali būti ypatingai įdomus ir naudingas pradinių klasių mokytojams, 5-8 klasių lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams. Mokinius ir jų mokytojus, su kuriais buvome susitikę pernai, kviečiame draugauti toliau, o dar mūsų nepažįstančius – susipažinti. Literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ yra inicijuota švietimo pokyčių lyderių „Mokyklų tobulinimo centras“ ir savo veiklą vykdo jau ketvirtus metus.

Renginys nemokamas.

Susitikimas vyks:

Rugsėjo 16 d. 16:00 – 16:45 val. - registracija

Renginyje dalyvauja: programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius, rašytoja ir iliustruotoja Kotryna Zylė, aktorė Sigita Pikturnaitė, dailininkė Greta Alice, programos „Vaikų žemė“ projektų koordinatorė Elzė Gerdvilienė.

Šiemet Vaikų žemėje svečiuosis čia dar nesilankę žinomi knygų kūrėjai ir net knygos herojė, o praėjusiais  mokslo metais edukacijas mokiniams vedę autoriai pasiūlys naujų temų.

  •  1-4 klasių mokinių nekantriai laukia iliustruotoja Agnė Nananai, siūlydama rinktis susitikimo temą – su rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus drąsiuoju neklaužada Pelėdžiuku, poeto Justino Marcinkevičiaus klasika tapusiais eilėraščiais ir naująja jos iliustruota rašytojos Evelinos Daciūtės poezijos vaikams knyga.

  •  Daugybę apdovanojimų pelniusi iliustruotoja Aušra Kiudulaitė kviečia 1-4 klasių mokinius susitikti su naujausios jos knygos herojais – Maksu bei visomis 92 musėmis.
  •  Aktorė Kristina Savickytė ir šiemet seks nepakartojamas pasakas 1-4 klasių mokiniams ir kvies vaikus kurti savo namų (arba klasės!) teatrą.

  •  Rašytoja Kotryna Zylė 1-2 klasių mokinius nudžiugins nauja susitikimo tema apie mažą vabalėlį ir platųjų pasaulį, o dar nebuvę jos susitikimę 3-12 klasių moksleiviai kviečiami pažinti mitines būtybes šiandieninėje aplinkoje.

  •  6-12 klasių moksleiviams tiesiog negalima praleisti susitikimo su kalbininke, tyrinėjančia jaunimo kalbą, Loreta Vaicekauskiene! Ji ne tik rašo pati, bet ir yra vienos knygos herojė.

  •  Aktorės Sigitos Pikturnaitės ir iliustruotojos Gretos Alice duetas jau pasiruošęs kūrybiškai skaityti ir gyvai iliustruoti dar daugiau literatūros kūrinių! H. K. Anderseno pasaka apie karaliaus drabužius, lietuvių autorių poezija apie miestus, nepaprastos K. Kasparavičiaus daiktų istorijos – tai tik dalis jų originaliai 1-4 klasių moksleiviams pristatomų kūrinių!

Išsamius literatūrinių edukacijų „Nepaprasta pamoka su knyga“ aprašymus rasite Vaikų žemės interneto svetainėje.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų vilniečių klases kviesime susitikti gyvai. Susitikimai vyks erdviose salėse – kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A.Goštauto g. 2) ir Mokyklų tobulinimo centre (Vilniaus g. 39). Vienu metu edukacijoje dalyvaus tik viena klasė. Siekiant išvengti skirtingų srautų susidūrimo, du renginius skirs ilga pertrauka, per kurią patalpos bus vėdinamos ir tvarkomos. Taip pat su visos Lietuvos vaikais ir vėl sveikinsimės nuotoliniu būdu, Zoom platformoje!

„Vaikų žemės“ literatūrinės edukacijos gali tapti puikiu įrankiu Jums kasdieninėse pamokose bei planuojant savaitės veiklas ar tarpdisciplininį ugdymą. 2020 m. „Vaikų žemei“ skirta Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos premija už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje! Kviečiame susipažinti ir užmegzti draugystę!

Išsirinkote Jus dominančią temą ir autorių? Susisiekime dėl susitikimo laiko ir formato – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 687 88082. Kartu rasime Jums patogiausią sprendimą! 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1