Tam, kad mokykla nuolat tobulėtų ir siektų mokinių mokymosi pažangos, būtina ne tik vadovų , bet ir mokytojų lyderystė. Švietimo lyderystė – tai nuosekli veikla, nukreipta į mokinių, savo ir kolegų nuolatinį mokymąsi, netelpanti į paprastą darbo aprašymą. Mokytojams tenka nuolat balansuoti tarp įvairių polių :

- Kaip įkvėpti mokinius mokytis, ir tuo pačiu suspėti atlikti įvairias administracines užduotis;

- Kaip būti prieinamam mokiniams ir jų tėvams, sprendžiant įvairias problemas, ir kaip pasiekti gerų mokymosi rezultatų?

- Kaip prisiimti vis augančią atsakomybę turint vis mažiau įgaliojimų?

Seminaro tikslas: Išsiaiškinę pagrindines švietimo lyderystės sampratas, mokytis praktiškai, kaip tobulinti save, geriau suprasti kitus, kaip stiprinti savo ir kolegų profesinį kapitalą, kaip bendrai tobulinti mokinių mokymąsi ir kaip sukurti lyderystei palankias sąlygas savo mokykloje.


Seminaro turinys:

 • Švietimo lyderystės bei lyderystės mokymuisi sampratos ir jų svarba mokinių mokymosi procese;
 • Praktinės strategijos kaip veikti keturiuose lyderystės taikiniuose: aš, mokymasis, žmonės, organizacija;
 • Išsiaiškinti svarbiausius mokytojų profesionalumo bruožus ir susiplanuoti asmeninį profesinio augimo kelią vieneriems metams;
 • Atrasti tinkamiausias mokytojų bendradarbiavimo dėl mokinių mokymosi strategijas;
 • Pasirengti mokytojų lyderystės stiprinimo mokykloje planą.

  Seminaro nauda:
 • Išsiaiškinę esmines švietimo bei mokytojų lyderystės sampratas, kursite bendrą „lyderystės žodyną“ savo bendruomenėje;
 • Išbandysite įvairias praktines strategijas, kaip tobulinti save, kaip geriau suprasti kitus, kaip kartu veikti vardan mokinių mokymosi, kaip vienytis mokykloje į besimokančią organizaciją;
 • Pasirinksite sau tinkamas asmeninio profesionalumo didinimo strategijas;
 • Aptarsite, kaip kursite mokytojų lyderystei tinkamas sąlygas savo mokykloje.

egle.bernardinuose166.jpg

Lektorė: Eglė Pranckūnienė, Mokyklų tobulinimo centro direktorė. Švietimo lyderyste domisi nuo 1994 m, kai vadovavo ALF programai “Mokyklos lyderiai”. Daug žinių bei praktinių strategijų įgijo projekte „Lyderių laikas“, kuriame vadovavo 80-ies žmonių tarptautinei komandai, kūrusiai įvairias lyderystės mokymo programas, konsultavusiai 15 savivaldybių. Programos „Renkuosi mokyti!" kūrėja, patyrusi švietimo lyderystės konsultantė (Senior consultant in educational leadership). Lektorė dalijasi savo patirtimi straipsniuose, knygose, nacionalinėse bei tarptautinėse konferencijose. 

Mokymai gali vykti Jūsų mokykloje arba Mokyklų tobulinimo centre. Vieno seminaro trukmė - 6 akademinės valandos. Kaina sutartinė.
Daugiau informacijos suteiks vadovė Rita Stankevičienė tel. (8 5) 212 71 83, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 100% (2 vertinimai)
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis