Seminaras skirtas sudėtingų situacijų analizės ir valdymo įgūdžių temai. Mokymai skirti padėti suprasti psichologinį mechanizmą - kas vyksta su mumis konfliktinėse situacijose, kaip neįsitraukti į konfliktus, kaip pačiam jų neprovokuoti ir kaip konstruktyviai reaguoti sudėtingose situacijose. Dažnai manoma, kad mes turime du pasirinkimus – galiu būti arba reiklus („kietas“, orientuotas į rezultatą, bet nežmogiškas, arba draugiškas („minkštas“, orientuotas į santykius, bet neveiksmingas). Tačiau bendravimo psichologijos ekspertai sako, kad egzistuoja ir kiti modeliai. Derybų, kur laimime abu (Win-win negotiation), įsitvirtinančio elgesio (assertive behavior), nesmurtinės komunikacijos (nonviolent communication, NVC) modeliai parodo, kaip galima siekti savo tikslų, išsaugant draugiškus santykius ir pagarbą kitiems. Santykis, kuriame nėra pralaimėjusųjų. Toks įgūdis svarbus ne tik dalykiniame bendravime, bet ir kitose gyvenimo srityse. Ir tai yra daugiau, nei vien įgūdis!

Programa:

  • Įvadas į konflikto psichologiją. Konfliktų priežastys. Kaip atpažinti? Kaip reaguojame į sudėtingą situaciją – individualus stilius. Kaip mes provokuojame kitus ir esame provokuojami patys. Transakcijos ir psichologinės būsenos.
  • Kaip valdyti konfliktą. Holistiniai konflikto valdymo modeliai (win-win, assertiveness, NVC). NVC modelis - filosofija ir konkretus metodas. NVC, kaip konfliktinių situacijų prevencija ir intervencija. 4 NVC modelio žingsniai.
  • Įgūdžiai. Praktinės užduotys, kurių dėka mokomės taikyti NVC principus santykių situacijose.

Metodai: Teorija, pavyzdžiai, atvejų aptarimas, pratybos.

Seminarą veda: Psichologas (VU), Koučingo konsultantas (UK, 2011), Švietimo lyderystės konsultantas (2014) .Turi 17 metų konsultacinio darbo patirtį. PRIMUM ESSE klientams yra pravedęs daugiau nei 600 seminarų, 100 komandinių renginių. Dirba su įvairiomis vadovavimo, lyderystės, pardavimo ir asmeninio ugdymo programomis.

Ekspertinės sritys:

  • mokymo programų rengimas ir įgyvendinimas
  • konsultacinių projektų įgyvendinimas
  • grupių moderavimas
  • koučingo sesijos
  • organizacijų tobulinimo, kūrybiniai renginiai

Mėgstu pats gerai suprasti, kas ir kodėl vyksta su mumis tame, ką mes darome. Ir padėti visą tai pamatyti kitiems. Kad augtume.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis