Mokytojo darbas reikalauja didelių emocinių resursų, ir, kaip ir kiekvienas darbas, susijęs su intensyviu, aktyviu bendravimu, pagalba kitiems, gresia pačiam mokytojui perdegimu. Juk mokytojams kasdien tenka bendrauti su skirtingą mokymosi motyvaciją turinčiais mokiniais, skirtingus reikalavimus keliančiais tėvais, kolegomis. Todėl mokytojai ima patys sau kelti didžiulius reikalavimus ir dėl to patiria daug įtampos, greičiau pavargsta, krenta darbingumo lygis. Tam, kad darbas ir toliau išliktų malonus, įdomus, mokytojams svarbu mokytis atsipalaiduoti, planuoti savo laiką, pasiruošti probleminėms situacijoms, kokybiškai bendrauti. Tad mokytojai turi mokytis atpažinti stresą, atrasti tinkamiausią streso įveikos būdą ir išsiaiškinti, dėl ko šiuo metu išgyvena įtampą.

Mokymų metu:

  • artimiau susipažįstama su streso, eustreso ir distreso sąvokomis bei streso priežastimis ir pasekmėmis;
  • aptariami klaidingi įsitikinimai, kurie padidina įtampą mokytojo darbe;
  • analizuojamos stresinės situacijos, kurios kyla mokytojo darbe;
  • susipažįstama su įvairiais streso mažinimo būdais;
  • išbandomos kelios atsipalaidavimo technikos.

Seminaro metu vyks mokymasis per patyrimą, išbandant bendradarbiavimo strategijas ir relaksacijos būdus bei susipažinimas su svarbiausias faktais apie stresą.

Aurelija_Ananjevaite.jpeg

 

 

Mokymo(si) vadovė: Aurelija Ananjevaitė – Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos psichologė, “Renkuosi mokyti!” programos alumnė. Ketvirtus metus dirba mokykloje ir joje išbandė skirtingus vaidmenis: mokytojo padėjėjos, mokytojos, klasės vadovės ir psichologės. Būtent ši patirtis padėjo suprasti, jog mokytojo darbe ypatingai svarbus psichologinis atsparumas.

 

 

Seminaro dalyviai: dalykų mokytojai, stokojantys laiko sau ir norintys išmokti įvairių streso įveikos būdų.

Mokymai gali vykti Jūsų mokykloje arba Mokyklų tobulinimo centre. Mokymų trukmė - 6 akademinės valandos. Kaina sutartinė. Daugiau informacijos suteiks vadovė Rita Stankevičienė tel. (8 5) 212 71 83, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 30% (1 vertinimas)
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis