VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ inicijuotas projektas „Vaikų žemė“ 2017 metais plečia amžiaus geografiją ir šiemet į kūrybinius lietuvių literatūros skaitymus pakvies 5-9 klasių mokinius. Kūrybinių skaitymų užsiėmimai minėtų klasių mokiniams ruošiami bendradarbiaujant su naujos lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrosios programos rengėjais, šių užsiėmimų metu bus skaitomi ir aktualizuojami į naują programą įtraukti lietuvių autorių kūriniai. Skaitymus vyresnių klasių mokiniams pradedame septintokams skirtu užsiėmimu „O ką tau reiškia žodis „laisvė“?“, kurio metu skaitome Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“.

Užsiėmimo aprašymas:

O KĄ TAU REIŠKIA ŽODIS „LAISVĖ“?

Užsiėmimas skirtas septintų klasių mokiniams. Skaitome Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“

Įsivaizduokite, kad atėję į lietuvių literatūros pamoką atsiduriate pasiruošimo mitingui įkarštyje. Gaminami transparantai, visi aktyviai diskutuoja, ką ir kaip užrašyti, kokią žinutę perteikti. Galiausiai mitingo dalyviai susirenka numatytoje vietoje, iškelia plakatus, skanduoja šūkius, o į juos kreipiasi susibūrimo vadovas, prabylantis... 18 a. pabaigos pamokslininko žodžiais. Iš pirmo žvilgsnio sudėtingas ir klampus tekstas staiga įgyja kitokių atspalvių, kitokį emocinį krūvį. Imituojamoje masinio susibūrimo atmosferoje pamokslas vėl atgyja lyg užvedanti kalba, kurios žinutė ir šiandien skamba labai aktualiai.

Būtent taip atrodo Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“ skaitymas pagal projekto „Vaikų žemė“ parengtą modelį. Užsiėmimą veda ir tekstą skaito profesionalūs Oskaro Koršunovo ir Akademinio dramos teatro aktoriai, užsiėmimą režisavo Akademinio dramos teatro režiserius Paulius Tamolė.

Dalyvavimą imituotame mitinge ir išgirsto teksto žinutes užsiėmimo refleksijos dalyje mokiniai aptaria su psichologe Jurgita Smilte Jasiulione. Aptarimo metu kalbama ir apie patį tekstą (kuriuo laikotarpiu sukurtas, kam skirtas, kokie girdėtos kalbos tikslai), ir apie mokinių patyrimus (kaip jautėsi dalyvaudami mitinge, ką jiems reiškia tekste gvildenamos sąvokos: laisvė, orumas, kova už idėjas, lygybė ir pan.). „Ką jums reiškia žodis „laisvė“? Už ką jūs kviestumėte kovoti? Kokie yra galimi kovos būdai?“ – klausimai, kuriais mokiniai kviečiami diskutuoti.

Kviečiame mokytojus registruoti 7-tų klasių mokinius į nemokamus kūrybinius skaitymus šiomis dienomis: 
balandžio 26 d.,

Skaitymų pradžia: 10:00 val.
trukmė: 1,5 val,
vieta: Mokymosi ir informacijos centre Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39 

Registracija ir papildoma informacija telefonu 861626966 (Justinas) arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Mokytojams „Mokyklų tobulinimo centras“ ruošia seriją seminarų, kurių metu mokytojus kviečia iš arčiau susipažinti su kūrybinių skaitymų užsiėmimuose skaitomais tekstais.

Kūrybinius skaitymus iš dalies finansuoja
Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 65% (4 vertinimai)
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis