Vaikų žemė

 

 

„Vienintelė galimybė auginti literatūros festivalių auditoriją yra užsiauginti literatūrai neabejingą kartą, - taip Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtame pokalbyje apie vaikų literatūrą sakė tarptautinio Berlyno knygų festivalio Vaikų ir jaunimo literatūros programos vadovas Christophas Riegeris. Jis virtualiai prisijungė prie lietuvių diskusijos, kurioje dalyvavo iliustruotojos Aušra Kiudulaitė ir Lina Itagaki, vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė bei literatūros festivalių organizatorius, literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius.

Skaityti daugiau...

7 klasių mokiniams skaitome Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“

Įsivaizduokite, kad atėję į lietuvių literatūros pamoką atsiduriate pasiruošimo mitingui įkarštyje. Gaminami transparantai, visi aktyviai diskutuoja, ką ir kaip užrašyti, kokią žinutę perteikti. Galiausiai mitingo dalyviai susirenka numatytoje vietoje, iškelia plakatus, skanduoja šūkius, o į juos kreipiasi susibūrimo vadovas, prabylantis... 18 a. pabaigos pamokslininko žodžiais. Iš pirmo žvilgsnio sudėtingas ir klampus tekstas staiga įgyja kitokių atspalvių, kitokį emocinį krūvį. Imituojamoje masinio susibūrimo atmosferoje pamokslas vėl atgyja lyg užvedanti kalba, kurios žinutė ir šiandien skamba labai aktualiai.

Skaityti daugiau...

Kiekvienas pasaulio miestas yra savaip ypatingas turi savo istoriją: vieni iš jų gali didžiuoti didinga architektūra, kiti – įdomiais gyventojais, treti – aktyviu kultūriniu gyvenimu, dar kiti – didingais istoriniais objektais. Būtų galima vardinti be galo! Miestai visai kaip žmonės ir gyvenimas juose tiesiog virte verda!

Skaityti daugiau...

Ar kada nors pagalvojote kaip jaučiasi žadintuvas, kuris apie nieką kitą nesvajoja, kaip tik laiku ir tiksliai skambėti ir pranešti savo šeimininkui apie naują dieną? Sakysite – puikiai, juk daro tai, kas jam labiausiai patinka! Tačiau tiesa yra tokia, kad daugelis žmonių ryte mėgsta pamiegoti ilgiau. O tai reiškia, kad jie visi labai nemėgsta žadintuvo garso, o tuo pačiu – ir paties žadintuvo!

Skaityti daugiau...

Kartais taip nutinka, kad imame nemėgti kai kurių savo kūno dalių – kažkam nepatinka per didelė nosis, kitam – susigarbanoję plaukai ar pernelyg ilgos rankos. Kodėl imame nesidžiaugti savo kūnu ir norime jį „paremontuoti“? Kas mums trukdo, o kas padeda mylėti savo kūną ir juo rūpintis? Ar tikrai būtų įdomu gyventi pasaulyje, kuriame visi vieni į kitus panašūs ir vienodai gražūs?

Skaityti daugiau...

Kasdien mus supa begalė daiktų – kėdė, lova, kilimas, šaukštas, skalbimo mašina, suolas... Ir jų tiek daug! Mums jie – tiesiog paprasti kasdieniai daiktai mūsų aplinkoje. O kas jeigu jie galėtų prabilti? Kokias istorijas papasakotų? Gal lova pasakytų, kaip jai gera, kai joje miegame? O skalbimo mašina imtų dejuoti, kad kiek galima grūsti į ją nešvarius skalbinius? Arba durų kilimėlis subartų, kad nuolat triname į jį kojas? 

Skaityti daugiau...

Biliūno kūrinys „Kliudžiau“ nagrinėja daugelį besiformuojančiai asmenybei svarbių temų – empatija, atsakomybė už savo veiksmus, gebėjimas pripažinti padarytas klaidas ir iš jų mokytis, „galios“ suvokimas ir mokymasis ja nepiktnaudžiauti. Mūsų nuomone, visos jos susijusios su patyčių tema, todėl šiuose kūrybiniuose skaitymuose kalbėsime apie tai, kad ne tik mūsų veiksmai, bet ir mūsų žodžiai gali žeisti labiau nei strėlės.

Skaityti daugiau...

Besikeičiantys metų laikai yra neatsiejama gamtos ir mūsų visų gyvenimo ritmo dalis. Visada nekantriai laukiame pavasario – atėjęs po ilgos žiemos, jis džiugina atgyjančia gamta ir nekantriu vasaros laukimu. O ši mums atneša saulę, šilumą ir atostogas! Ruduo dovanoja derlių ir po vasaros linksmybių vėl kviečia susitelkti į darbus. O žiema? Žiemą būna Kalėdos ir, jeigu pasiseka, sniego!

Skaityti daugiau...

Šiais metais tęsiame „Vaikų žemės“ literatūrines edukacijas moksleiviams ir kviečiame mokytojus registruoti klases į:

  1. YPATINGAS PAMOKAS SU KNYGŲ KŪRĖJAIS. Pradedame naują edukacijų ciklą – kuriame erdvę, kurioje moksleiviai galėtų susipažinti su šių dienų Lietuvos rašytojais, iliustruotojais, leidėjais.

Šios pamokos vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“, Goštauto g. 2, Vilnius.

Norime pasidžiaugti ir atkreipti vyresniųjų klasių mokytojų dėmesį – daug veiklų yra skirta būtent jiems! Juk skaitymas turi teikti džiaugsmą ne tik vaikystėje, bet lydėti visą gyvenimą!

Skaityti daugiau...

Vilniaus teatro „Lėlė“ ir teatro studijos „Theaomai“ aktorė, „Mažoji teatro akademija“ vadovė, jau daugiau nei penkerius metus vedanti įvairius užsiėmimus vaikams - stovyklas, spektaklius, improvizacijas, teatrinius žaidimus, kūrybines dirbtuves, gimtadienius, renginius, knygų pristatymus.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Muzikos mokytoja, vaikų stovyklų vadovė ir organizatorė.

Savybės – kūrybinga, linksma ir... tebeklajojanti kažkur vaikystėje.

Svajoja apie ilgą žygį su kuprine ant pečių.

Skaityti daugiau...

Teatro studijos „Theaomai“ aktorius, dalyvaujantis įvairiuose kūrybiniuose vaikams ir jaunimui skirtose veiklose. Dirbo pedagogu teatro ir kino mokyklose “Young Blood”, “Mažoji teatro akademija”, vadovavo stovykloms „Skate&Fun“, „Atgaja“, „Pasaka“.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Klounė Bela iš organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ kartu su kitais savo draugais lanko vaikus ligoninėse ir dovanoja šypsenas, kurios padeda sveikti.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Belos kolega Zigmas yra kiek neįprastas klounas. Jis liūdnas. Bet sako, kad „tiktai liūdesy sielos

džiaugsmas“. Todėl mokosi šypsotis išliedamas savo liūdesį.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Smiltė dirba psichologe emocinę paramą vaikams teikiančioje „Vaikų linijoje“ ir deda dideles pastangas, kad iš mūsų mokyklų, kiemų, namų ir viso pasaulio išnyktų bet kokios patyčios.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Pastebėjote, net Akvilės vardas yra magiškasJ Taip, ji ne tik kuria įstabias istorijas piešinių pagalba, bet taip pat moka daryti tatuiruotes, važinėja skeitbordu (ir kartais susilaužo koją...) ir yra vieną pirmųjų komiksų piešėjų Lietuvoje.

Vaikų žemėje gyvena nuo pat jos atsiradimo pradžios.

Skaityti daugiau...

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis