Jau šį savaitgalį, birželio 8–9 dienomis Dainuvos slėnyje, Anykščiuose, vasaros festivalis šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!“ suburs mylimiausius vaikų knygų autorius, kino ir animacijos kūrėjus, aktorius, muzikantus, istorijų pasakotojus. Festivalio organizatoriai – literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka atrinko savo renginių topus.

Bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vaida Jucienė pirmąją renginio dieną renkasi Norberto Černiausko ir Birutės Bikelytės Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui skirtos knygos „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pristatymą didžiojoje scenoje. Jam pasibaigus, vyks jaunųjų riterių įšventinimas, bus ragaujama šaulių virta košė.

Šeštadienio vakarą mylimiausi vaikų rašytojai Benas Bėrantas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Kotryna Zylė ir Justinas Žilinskas – pakvies į šokių aikštelę. Susibūrę į muzikinę grupę „Knygų vaikai“, ant kojų pakels festivalio ir vaikus, ir suaugusius.

Pirmosios dienos popietę tėvai ir vaikų globėjai galės pasiklausyti Vaiko psichologijos centro įkūrėjos, psichologės dr. Monikos Skerytės-Kazlauskienės paskaitos „Žaidimų svarba vaikų raidai ir kaip knygos padeda žaisti“.

Vaikų knygų autorius ir detektyvinių istorijų ekspertas Tomas Dirgėla sekmadienį, Didžiojoje scenoje drauge su jaunaisiais skaitytojais sieks miegalių rekordo!

Festivalio pabaigai V. Jucienė siūlo trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ parengtą animacinių filmų programą. Anykščių kultūros centre bus pristatyti 8 animaciniai ir animaciniai-vaidybiniai filmai. Programa pakvies į spalvotus pasaulius, kuriuose bus galima sutikti miniatiūrinę lapę, rimtus muškietininkus, stebėti dviejų tramvajų kasdienybę bei netikėtą liūto ir beždžionės draugystę. Filmai tiks ir vyresniems, ir skaityti dar nemokantiems mažiesiems.

Vaikų literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius siūlo sekmadienį nepraleisti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinio filmo „Angelų takais“ peržiūros edukacijų erdvėje. Venecijos kino festivalyje pristatytas filmas, kviečiantis  pasivaikščioti po M. K. Čiurlionio paveikslais įkvėptą istoriją, Anykščiuose pirmąjį kartą bus parodytas Lietuvos žiūrovams.  

Šeštadienio popietę didžiojoje scenoje įvyks niekur nerodytos muzikinės pasakos „Sniego karalienė“ premjera. Jos autorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Paulius Tamolė kartu su muzikantais Chrisu Ruebensu ir Tadu Dešuka sukūrė visiškai naują garsios pasakos interpretaciją, kuri mėgina atsakyti į klausimą – kodėl mūsų širdys virsta ledo gabaliukais?

Leidyklų miške, šeštadienį, 2018 metų geriausios knygos vaikams ir paaugliams autorė Neringa Vaitkutė pasakos apie savo knygą „Klampynių kronikos“ ir kvies klajoti fantazy pasaulio takais, kuriais klaidžioja ir nuotykius patiria keistos, gal kiek baugios, bet nuostabios mitinės būtybės.

Sekmadienį edukacijų erdvėje bus pristatytas dar vienas animacinis filmas – animatorius Ignas Meilūnas papasakos, kaip gimsta lėliniai filmai ir parodys ištraukas iš dar kuriamo animacinio filmo „Matilda“. Jis statomas pagal to paties pavadinimo čekų rašytojo Milošo Maceureko pasaką. Po pristatymo vyks stop kadro lėlinės animacijos dirbtuvės, kurias ves animatorės Emilė Maigytė  ir Emilija Juzeliūnaitė.

Jauniausius festivalio lankytojus „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantai „Vėjų teatras” kviečia į teatralizuotą, pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius sukurtą koncertą „Vėjai švilpia APIE ŽUVIS, AUSIS ir MAMĄ”. Koncerte išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios  švilps galvose dar ne vieną dieną.

Visą festivalio programą galima peržiūrėti ir atsisiųsti iš čia https://bit.ly/2KjpmIb

Primename, kad festivalio lankytojams vietiniai partneriai teikia apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų nuolaidas. Daugiau informacijos apie jas ir visą programą galite susižinoti festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje  www.facebook.com/nuotykiaitesiasi.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ vyks birželio 8–9 dienomis Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Anykščių rajono savivaldybė.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis