„Vaikų knygų sala“

Virtualus festivalis. Jau gruodžio 5-13 d. Registruokis, dalyvauk!

„Renkuosi mokyti!“

Prisijunk prie mūsų bendruomenės. Užpildyk kandidato anketą iki gruodžio 13 d.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ lapkričio 15–17 d. laukia jūsų Vilniaus mokytojų namuose! Šiemet temoje akcentuojame fantazijų pasaulį – juk niekada nežinai, kur pateksi atsivertęs knygą!

Lapkričio 15 d. į festivalio renginius kviečiame mokyklas. Tądien organizuojame ypatingas pamokas, kurias ves vaikų knygų kūrėjai. Fantazuosime, kursime, interpretuosime – pasinersime į tikrą literatūros pasaulį. Visą informaciją apie pamokas bei registraciją rasite žemiau.

Festivalio atidarymas vyks lapkričio 16 d. 12.00 val. Vilniaus mokytojų namuose. Visą festivalio informaciją sekite: www.facebook.com/vaikuknygusala/

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“

Lapkričio 15- 17 d. Vlniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39)

Renginių programa

Lapkričio 15, penktadienis

YPATINGOS PAMOKOS SU VAIKŲ KNYGŲ KŪRĖJAIS

Renginiai įtraukti į Kultūros paso krepšelį, kaina vienam vaikui – 3 eur. Registruokitės į renginį užpildydami žemiau pateiktą google registracijos formą. Atkreipiame dėmesį, kad registracijos į renginį užbaigimui sulauksite laiško iš festivalio „Vaikų knygų sala“ organizatorių, kuris nukreips į patvirtinimą Kultūros paso platformoje.

 9:00 – 9:45 val. ir

10:00 – 10:45 val.

Ypatinga istorijos pamoka su leidyklos, išleidusios knygą „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ atstove, aktore Daiva Rudyte (1-4 kl. mokiniams).

Pamokoje apie Lietuvos valdovus ir jų laikmečio gyvenimą sužinosime tokių įdomybių, kurie neaprašyti jokiame vadovėlyje.

Su 1-3 kl. mokiniais kalbėsime, kokius augintinius – šunis, sakalus, meškas, gulbes - mėgo ir savo rūmuose laikė Lietuvos valdovai. Pamokos pabaigoje suremsime galvas protmūšiui!

Su 2-4 kl. mokiniais nagrinėsime, kokia buvo Lietuvos valstybė viduramžiais. Kvirkatas – žaidimas, kurį viduramžiais žaidė ir valdovai ir vaikai. Kaip jis žaidžiamas ir kodėl toks populiarus? Pasigaminsime šį žaidimą ir susirungsime turnyre!

Registracija: https://forms.gle/kpkyL93cePjPtEtL7

Ypatinga gamtos pažinimo pamoka su knygos „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ autore Gina Viliūne (1-2 kl. mokiniams).

Mokysimės pažinti Baltijos jūrą - gamtines jos ypatybes, šalis, kurių krantus Baltija skalauja, vandens gelmių gyventojus. Susipažinsime su didžiausiais jūros žinduoliais ruoniais, nagrinėsime jų rūšis, ypatybes, aptarsime ir kitus jūros gyvūnus. Mokinukų lauks ir viktorina, kurioje laimi visi!

Registracija: https://forms.gle/Lv9qEWnNPtgx9ycU6

Ypatinga filosofijos pamoka su leidyklos „Jonas ir Jokūbas“ filosofinių knygų vaikams vertėja Daina Habdankaite ir filosofijos mokytoju Ruslanu Baranovu (7-8 kl. mokiniams).

Susipažindami vienu-dviem žodžiais apibūdinsime save, atsakydami į klausimą, kas aš esu. Ar tie keli žodžiai tikrai užčiuopia kiekvieno mūsų išskirtinumą, kas tarp jų bendro, skirtingo, kodėl rinkomės būtent taip apibrėžti save. Sužinosime apie filosofijos istorijoje siūlytus žmogaus apibrėžimus ir išmėginsime jų tvarumą šiandien. Nagrinėsime keturis žmogaus apibrėžimus: Aristotelio „žmogus – politinis gyvūnas“, Antano Maceinos „žmogus – kalbanti būtybė“, Paskalio „žmogus – mąstanti nendrė“, Diogeno nugirstą Platono akademijos žmogaus apibrėžimą „žmogus – dvikojis, beplunksnis gyvūnas“. Pamokai baigiantis kartu apibendrinsime, kokį sunkiai atsakomą klausimą išsinešame namo.

Registracija https://forms.gle/9J9YihSAGtaU5ZqZ7

11:00 – 11:45 val. ir

12:00 – 12:45 val.

Ypatinga muzikos pamoka. Visas G. de Pennart knygos „Muzikalioji karvė Sofija“ paslaptis atskleis muzikos detektyvė, oi, pedagogė, mokyklėlės ir darželio „Strazdanėlės“ savininkė  Sonata Latvėnaitė – Kričenienė (1-2 kl. mokiniams).

Susipažinsime su įkvepiančiu bei motyvuojančiu pasakojimus apie karvutę muzikantę. Jis skirtas visiems, turintiems svajonių, tačiau kartais pritrūkstantiems ryžto ir atkaklumo. Vaikai turės galimybę praktiškai pasimokyti skaityti paveikslėlių knygas, patirti daug muzikos ir pačiupinėti tikrus pučiamuosius muzikos instrumentus. Tai pasaulio patyrimas per patirtį ir žaidimą, integruojant Reggio Emilia mokymo elementus.

Registracija https://forms.gle/CwYJDes75Cvve5Yc6

Ypatinga lietuvių kalbos pamoka su knygos „Didžioji būtybių knyga“ autore Kotryna Zyle (3-4 kl. mokiniams).

Autorė vaikams papasakos apie senąjį lietuvių tikėjimą, kai kiekviena svarbi žmogaus gyvenimo sritis turėjo po ją saugančią būtybę, deivę ar dievaitį. Su vaikais diskutuosime, ką mitinės būtybės, kiekviena pagal jai būdingas savybes, galėtų veikti šiais laikais. Nuotaikingas skaidrių pristatymas atskleis, kaip gimsta knygos iliustracijos, kokias „slaptas žinutes“ dailininkai palieka savo piešiniuose ir kas iš tiesų pozavo mitinių būtybių portretams.

Registracija https://forms.gle/JMMzA1B1WEAtSKDKA

12.00 – 12.45 val.

Ypatinga istorijos pamoka su knygos „Istorijos skanėstai“ iliustratore Inga Dagile (3-5 kl. mokiniams).

Susirungsime knygos „Istorijos skanėstai“ protmūšyje. Mokinių laukia ir pažintis su gintaro inkliūzais. Juos stebėsime, apie juos fantazuosime ir patys kursime asmeninį inkliūzą popieriuje.

Registracija https://forms.gle/scWg2RRmcfV9o83eA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 30% (1 vertinimas)

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis